tübitak 4004 - zeytinin bir bildiği var ekolojik okuryazarlık eğitimi

 TÜBİTAK 4004 Doğa Eğitim ve Bilim Okulları projesi kapsamında desteklenen, Ege Üniversitesi İİBF İktisat Bölümü tarafından Doç. Dr. Meneviş Uzbay Pirili yürütücülüğünde gerçekleşen “Zeytinin Bir Bildiği Var Ekolojik Okur-Yazarlık Eğitimi” projesinde, Zeytince Derneği destekçi olarak yer almaktadır. Zeytin Okulu projenin çeşitli eğitimlerine ev sahipliği yapmaktadır.

Zeytin Okulu’nda gerçekleşen eğitimlerin bilgileri için tıklayınız.

Projenin Web Sayfasına Gitmek İçin Tıklayınız.

zeytin okulu geleneksel masal buluşması 2019

Zeytinlerin diyarında, masal kahramanı olmak ve rüzgârın kılavuzluğunda masallara seyahat etmek ister misiniz?
Siz soğuk gecelerde, bulutların arasından sızan ay ışıklarının balıkları neden kıpır kıpır yaptığını, yeraltından gelen seslerin baykuşların gözlerini nasıl fıldır fıldır kırpıştırdığını bilmiyor musunuz?
Masallar doğaya dokunarak anlatacak Zeytin Okulu’nda.

KONTENJANIMIZ DOLMUŞTUR TEŞEKKÜR EDERİZ…

Zeytin okulu'ndan haberler

Zeytin Okulu’nda Düzenleme Çalışmaları Devam Ediyor

İzmir Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Dairesi Başkanlığı’nın köy yolu yapım çalışmalarını tamamlamasının ardından Zeytin Okulu’nun iç mekan ve açık alan düzenleme çalışmalarına ekibimiz tarafından devam ediliyor.

 

Zeytin Okulu Ekolojik Okuryazarlık Seminer ve Eğitimlerine Başladı

 

Ekolojik Okuryazarlık Eğitimi, sürdürülebilir yaşam biçimlerinin benimsenmesi doğrultusunda yeni bir eğitim yöntemi önermektedir. Ekolojik okuryazarlığın temel ilkesi,  katılımcılarda merak duygusunu artıran, ilham veren,  onların yapabilirlik kapasitesini arttıran ve dolayısıyla insan – doğal sistemler etkileşimini yaşayarak, duyumsayarak, deneyimleyerek öğrenmelerini destekleyen eğitim pratiklerinin uygulanmasıdır.  Dolayısıyla, Ekolojik okuryazarlık eğitimi,   didaktik eğitim modelinden farklı bir eğitim yöntemi uygulamakta ve eğitim sürecinde, katılımcıların farklı kavrama ve öğrenme kapasitelerinin gelişebilmesi için duygusal zekalarınınsosyal zekalarının ve aynı zamanda da ekolojik zekalarının beslenmesi ve entegre edilmesi ön plana çıkmaktadır.

 Zeytin Okulunda Ekolojik Okuryazarlık eğitimi kapsamında iki etkinlik düzenlenmiştir. Detaylı bilgi için tıklayınız.

Ekolojik Okuryazarlık eğitim ve seminerlerine yaz döneminde de devam edilecektir.

ZEYTİN İZİ