Ağustos Ayı Etkinliklerimiz

V. Düşünbil Felsefe Kampı

Ağustos ayındaki ikinci etkinliğimiz, Düşünbil Akademi tarafından organize edilen “V. Felsefe Kampı” Fransız Felsefesi temasıyla 10-13 Ağustos 2018 tarihinde  Zeytin Okulu’nda gerçekleştirilecektir.               

Etkinlikle ilgili Detaylı Bilgi ve Program İçin:

  V.Düşünbil Akademi Felsefe Kampı

 

Zeytin Okulu’nda Kodlama Eğitimi 

Ağustos ayı etkinliklerimizden ilki “Scratch Kodlama Eğitimi”, 5 Ağustos Pazar günü Zeytin Okulu’nda; Türkiye Vodafone Vakfı ve Habitat Derneği’nin”Yarını Kodlayanlar” projesi kapsamında gerçekleştirildi.
 
Türkiye’nin dijital dönüşümüne öncülük etmek ve genç nesilleri eğitimle güçlendirerek kodlama bilincini yaymak için gerçekleştirilen  “Yarını Kodlayanlar” projesi ile çocukların sadece teknoloji tüketicisi olmayıp yeni teknoloji ya da dijital eser yaratmanın yollarını da öğrenmesi hedeflenmekte!
 
 
 
 

Zeytin okulu'ndan haberler

Zeytin Okulu’nda Düzenleme Çalışmaları Devam Ediyor

İzmir Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Dairesi Başkanlığı’nın köy yolu yapım çalışmalarını tamamlamasının ardından Zeytin Okulu’nun iç mekan ve açık alan düzenleme çalışmalarına ekibimiz tarafından devam ediliyor.

 

Zeytin Okulu Ekolojik Okuryazarlık Seminer ve Eğitimlerine Başladı

 

Ekolojik Okuryazarlık Eğitimi, sürdürülebilir yaşam biçimlerinin benimsenmesi doğrultusunda yeni bir eğitim yöntemi önermektedir. Ekolojik okuryazarlığın temel ilkesi,  katılımcılarda merak duygusunu artıran, ilham veren,  onların yapabilirlik kapasitesini arttıran ve dolayısıyla insan – doğal sistemler etkileşimini yaşayarak, duyumsayarak, deneyimleyerek öğrenmelerini destekleyen eğitim pratiklerinin uygulanmasıdır.  Dolayısıyla, Ekolojik okuryazarlık eğitimi,   didaktik eğitim modelinden farklı bir eğitim yöntemi uygulamakta ve eğitim sürecinde, katılımcıların farklı kavrama ve öğrenme kapasitelerinin gelişebilmesi için duygusal zekalarınınsosyal zekalarının ve aynı zamanda da ekolojik zekalarının beslenmesi ve entegre edilmesi ön plana çıkmaktadır.

 Zeytin Okulunda Ekolojik Okuryazarlık eğitimi kapsamında iki etkinlik düzenlenmiştir. Detaylı bilgi için tıklayınız.

Ekolojik Okuryazarlık eğitim ve seminerlerine yaz döneminde de devam edilecektir.

ZEYTİN İZİ